در دانشگاه ما تعداد انگشت شماری سنی وهابی زده هستند که شبهاتی را علیه شیعه بیان میدارند. ما بر حسب وظیفه در نشریه دانشگاهی به جهت پاسخگویی به آن ها و از طرفی پاسخ به شبهات شیعیان جاهلی که بحث علمی را مصداق توهین به اهل سنت میدانند متنی را به چاپ رساندیم. نشر چنین متنی در فضای علمی دانشگاهی با توجه با نشر شبهه های مخالفین علیه مذهب تشیع آیا تضادی با وحدت دارد یا خیر؟

پرسش
سلام علیکم. بنده در دانشگاهی تحصیل میکنم که اکثریت غالب آن شیعه هستند! تعداد اندکی از اهل سنت در دانشگاه محصل هستند و تعداد انگشت شماری سنی وهابی زده! که این تعداد اندک تحت تاثیر تبلیغات وهابیت قرار گرفته اند و شبهاتی را علیه مذهب حقه تشیع بیان میدارند. ما بر حسب وظیفه در نشریه دانشگاهی به جهت پاسخگویی به شبهات آن ها و از طرفی پاسخ به شبهات شیعیان جاهلی که بحث علمی را مصداق توهین به اهل سنت میدانند متنی را به چاپ رساندیم. نشر چنین متنی در فضای علمی دانشگاهی با توجه با نشر شبهه های مخالفین علیه مذهب حقه تشیع آیا تضادی با وحدت دارد یا خیر؟ برخی میگویند در گفتن مسائل و مطالب علمی برخی شیعه ها تند روی میکنند بله ما هم با فحاشی و حرف بی اساس مخالف هستیم اما چند نمونه از سخنان امامان معصوم (علیهم السلام) را فقط برای نمونه میگذارم تا یادمان نرود پیرو چه کسانی هستیم و آنها چه گفته اند. روایت با سند صد درصد صحیح در کتاب شریف کافی ج1 ص56 از امام موسی کاظم (علیه السلام) : لعن الله أبا حنیفة كان یقول : قال علی ، وقلت.(ترجمه: خداوند ابوحنیفه -امام اعظم اهل سنت- را لعنت کند چون میگفت امیرالمومنین اینگونه گفته و من اینگونه میگویم.) ویا در نهج البلاغه امیرالمومنین میفرماید : فإن هذا الدین قد كان أسیرا فی أیدی الأشرار یعمل فیه بالهوى. (ترجمه : این دین قبل از من در دست اشرار!!! اسیر بود و بر طبق هوی و هوس رفتار میکردند.) و باز در نهج البلاغه میفرماید : …ثم بقوا بعده علیه وآله السلام فتقربوا إلى أئمة الضلالة والدعاة إلى النار بالزور والبهتان. و… مارا متهم به توهین کرده اند!! تکلیف چیست؟!!
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
بسمه تعالی
السلام علیکم
مطالبی که نوشته‌اید درست است، ولی این مطالب را برای خودی (تا یادمان نرود پیرو چه کسی هستیم و آن‌ها چه گفته‌اند) قرار دهید، و برای دیگران مطالب دیگری متناسب با حالشان نقل کنید، وقتی آمادگی پیدا کردند مطالب یاد شده و نظایر آن را بیان کنید. موفق باشید
9507
مطرح شده توسط: میلاد زارع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *