شما می گویید که امامانتان مانند حضرت علی وارث قرآنند. ما حدیث داریم که علی وارث قرآن است ولی درباره ی امامان نداریم. حدیث داریم علی علم کتاب دارد از کجا میگویید امامان هم علم کتاب دارند؟ آیه و حدیث داریم که پنج تن از گناه معصومند اما این مورد را به چه شکل به امامان نسبت دادید؟

پرسش
یکی از اشکالاتی که خلاف می گیرند این است که شما چرا امامان بعد از پیامبر را دوازده می دانید که این قضیه را سلطان الواعظین ثابت کردند که پیامبر به دوازده امام ما به عنوان خلیفه های بعد خودشان اشاره کردند اما اشکال بعدی خلاف که جوابش در شبهای پیشاور نبود این است: (جواب آن را بفرمایید با سند من یک مبلغم و کتاب و شماره صفحه تا بشود جلوی سنی حرفی برای گفتن داشت) شما می گویید که امامانتان مانند حضرت علی وارث قرآنند. ما حدیث داریم که علی وارث قرآن است ولی درباره ی امامان نداریم. حدیث داریم علی علم کتاب دارد از کجا میگویید امامان هم علم کتاب دارند؟ آیه و حدیث داریم که علی و حسن و فاطمه و حسین و پیامبر از گناه معصومند اما این مورد را به چه شکل به امامان نسبت دادید؟ چهارما تمام احادیث و فضایلی که برای علی است را به امامان مثل امام نهم نسبت می دهید چه دلیلی دارید برای این ادعا؟
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
بسمه تعالی
السلام علیکم
کسی که دلائل انحصار ائمه را در دوازده امام (علیهم السلام) بداند و معنای امام و مقامات امام و شئون امامت را بداند، می فهمد که در کمالات بین ائمه معصومین هیچگونه فرقی نیست، هر چند بعضی روایات در خصوص حضرت امیر (علیه السلام) وارد شده باشد.
خلاصه لازم است یک دوره کامل مباحث امامت را به طور استدلالی درس بخوانید. آنگاه دچار هیچگونه شبهه نخواهید شد.
7854
مطرح شده توسط: علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *