چرا چه خود امیرالمؤمنین و چه طرفداران ایشان در اثبات حقانیت خلافت حضرت در هیچ کجا به واقعه غدیر اشاره نمی کنند؟! در کدام منبع تاریخی گفته شده؟

پرسش
سلام علیکم سؤال حقیر بر مبنای کتاب آلفوس بیان شده است که اخیرا توسط وهابیت به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده است. چرا چه خود امیرالمؤمنین و چه طرفداران ایشان در اثبات حقانیت خلافت حضرت در هیچ کجا به واقعه غدیر اشاره نمی کنند؟! در کدام منبع تاریخی گفته شده؟ ممکن است گفته شود شاید از ترس حکومت‌ها مورخین نقل نکردند! ولی چطور اصل واقعه غدیر در وسط بیابان های عربستان توسط 110 صحابی نقل می شود اما استدلال علی (ع) و یارانش در سقیفه و مدینه به غدیر برای اثبات حقانیتش ذکر نمی شود؟؟؟ اگر بنا به کتمان بود چرا خب اصل واقعه غدیر را کتمان نکردند و نه اشاره به آن را؟؟ چرا در نهج البلاغه به غدیر استدلال نشده؟ (صاحب آلفوس می گوید علی فقط برای نشان دادن برتری خود بر معاویه به غدیر در نهج اشاره می کند و ادعا می کند بعد از ماجرای شورای 6 نفره به این واقعه اشاره شده و قبل از آن خبری نیست!) (صاحب آلفوس پاسخ صاحب المراجعات را در این خصوص مفصل ذکر کرده و به پاسخ آن می پردازد.خواهشا به پاسخ صاحب آلفوس در ج1 ص220 مراجعه فرمایید و سپس به این سوال پاسخ دهید تا پاسخ ها عین پاسخ المراجعات نباشد.)
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
بسمه تعالی
السلام علیکم
هم خود حضرت و هم صدّیقه طاهره و هم بعضی اصحاب همان روزهای نخست به حدیث غدیر استدلال کرده‌اند. اگر وهابیّون ندانند یا کتمان کنند اهل تحقیق با انصاف می‌دانند.
9247
مطرح شده توسط: دانیال نمازی