اين چه خدايي است كه از جلاد هايي مانند داعش هم بدتر عذاب مي كند آن هم براي بي حجابي. آيا اين عذاب “منطقي” است؟ اصولي مانند معاد تقليدي نيست. اگر شخصي در معاد با عقل خودش فكر و به نتيجه اي غير از آن چيزي كه مي گويند رسيد بايد تكفير شود؟ پس چه معني مي دهد ميگوييم در اصول اعتقادات تقليد جايز نيست؟

پرسش
سلام علیکم اخيرا بخشی از سخنرانی شخصی پخش شده كه اسباب تشويش اذهان گروهي از جوانان شده است، مستدعي است نظرتان را راجع به رؤوس مطالب سخنان ايشون كه بدان اشاره خواهد شد مرقوم بفرماييد: – اين چه خدايي است كه از جلاد هايي مانند داعش هم بدتر عذاب مي كند آن هم براي گناهي مانند بي حجابي. آيا اين عذاب “منطقي” است؟ – اهل بيت كه سراسر زندگي شان بخشش و لطف حتي نسبت به قاتلان و دشمنان شان بوده، چطور نماينده ي چنين خدايي هستند؟ – اصولي مانند معاد تقليدي نيست و معصومين آمده اند به ما كمك كنند خودمان فكر كنيم در اين رابطه. به هر نتيجه اي هم برسيم نزد خداوند ماجور هستيم – اگر شخصي در مورد معاد با عقل خودش فكر كرد و به نتيجه اي غير از آن چيزي كه مي گويند رسيد بايد تكفير شود؟ اگر اين طور است، پس چه معني مي دهد ميگوييم در اصول اعتقادات تقليد جايز نيست؟
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
بسمه تعالی
السلام علیکم
خوب است این آقا در خصوص گفتارها و افکار خود با اشخاصی که خود قبول دارد در حوزه علمیه مذاکره کند، و همچنین غیر ایشان از گویندگان، تا خدای نکرده کسی موجب تشویش نشود و عقائد مؤمنین متزلزل نگردد، وگرنه مسئولیت سنگینی است.
9051
مطرح شده توسط: محمد روحانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *