بر اثر تنبلی و با توجه به اینکه قبلش نجس و پاکی رو نمیدانستم بطور قطعی کل خونه و تمام وسایل اون،حتی لباس ها را نجس کردم و مطهر کردنش برایم عذاب آوره و بخاطر همین موضوع به تارک الصلاة ای دچار شده ام؛ چه کنم که از این عذاب و بدبختی در اومده و نجات پیدا کنم و نمازهایم رو شروع به خواندن کنم؟

سوال
سلام. حاج آقا بر اثر تنبلی و سستی و با توجه به اینکه قبلش هم نجس و پاکی رو هم نمیدانستم بطور قطعی و بدون هیچ شک و وسواسی گری کل خونم اعم از دستگیره ها، فرش، مبلمان، میز، تختخواب و … و حتی البسه هایم را نجس کردم و مطهر کردنش برایم عذاب آوره و بخاطر همین موضوع چون خودم و اسباب و وسایل زندگیم نجس شده با توجه به عرایضم به تارک الصلاة ای دچار شده و مواجه ام. حاج آقا چه کنم که از این عذاب و بدبختی در اومده و نجات پیدا کنم و نمازهایم رو شروع به خواندن کنم چون میگویند خدا به دعاها و کارهای خیر گوش نمیده؟ کمکم کنید.
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
بسمه تعالی
السلام علیکم
از کجا این قطع حاصل شده، وآنگهی نماز را چه ترک کرده‌اید؟ حدّاقل شما مکانی برای نماز تمیز دارید، چرا نماز نخواندید؟ معلوم می‌شود وسوسه دارید، نگوئید ندارم. به هر حال نماز بخوانید و کم کم مواردی را که یقین به نجاست هست تطهیر کنید و بقیّه پاک است.
9654
مطرح شده توسط: محمدامین حداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *