مخالفین و وهابیون از ما برای توسل به پیامبر اعاده ی برهان میکنند. از آیاتی که خداوند در قران به پیامبر فرموده: برایشان آمرزش بخواه استناد میکنیم. در جواب میگویند: این آیات دلالت دارد بر توسل به پیامبر هنگام حیاتشان و با مرگ ایشان حکم برداشته میشود. متمنی است که جواب وافی ارائه دهید

پرسش
با سلام محضر علامه آیت الله میلانی: مخالفین و وهابیون از ما برای توسل به پیامبر اعاده ی برهان میکنند. از آیاتی که خداوند در قران به پیامبر فرموده: برایشان آمرزش بخواه استناد میکنیم. در جواب میگویند: این آیات دلالت دارد بر توسل به پیامبر هنگام حیاتشان و با مرگ ایشان حکم برداشته میشود. متمنی است که جواب وافی ارائه دهید و اگر میشود داستان مالک بن انس و خلیفه را در کنار قبر پیامبر و توسل مالک به قبر پیامبر را با سند بفرمایید.
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
بسمه تعالی
السلام علیکم
اگر برهان فقط از قرآن می خواهند استدلال کنید به آیه مبارکه در سوره توبه (وما نقموا إلاّ أن أغناهم الله ورسوله) که اطلاق دارد و اعم از حیات و ممات حضرت است. و همچنین استدلال می شود به آیه مبارکه (ولا تحسبنّ الذين قتلوا في سبيل الله أموات…) (سورة بقرة: 154) که قطعاً حضرت رسول نیز حیات دارند و البته باید احادیث معتبره را هم بپذیرند که بسیار است.
موفق باشید
7709
مطرح شده توسط: عبدالحیدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *