بنده شیعه دوازده امامی هستم. یک سری سوالات در فضای مجازی پخش شده که بنده مزاحم شدم تا جواب ها را دریافت کنم. با توجه به ادله قوی شیعه خواهشمندم جواب ها را کامل و مفصل و با سند و مدرک باشد.

پرسش
بنده شیعه دوازده امامی هستم. یک سری سوالات در فضای مجازی پخش شده که بنده مزاحم شدم تا جواب ها را دریافت کنم. با توجه به ادله قوی شیعه خواهشمندم جواب ها را کامل و مفصل و با سند و مدرک باشد.
می گویید: طبق آیه ای در سوره کهف، باید بر مزار صلحا و شهدا بنای یادبود ساخت؟ پس چرا پیامبر بر قبر حمزه و خدیجه و ابوطالب و فرزندش ابراهیم و حضرت علی بر قبر پیامبر بنای یادبودی نساختند؟ و چرا خلفا در پنج قرن بعد حداقل برای تزویر و ریا هم شده چنین کاری را با قبر پیامبر انجام ندادند؟ و کجای قرآن گفته باید از این بناهای یادبود حاجت طلبید، متوسل شد، عاشق شد و دور آنها گشت و داخلش پول ریخت و آنجا دنبال زن صیغه ای گشت؟!
می گویید: باید به قبرها و اشخاص متوسل شد پس چرا در زندگی پیامبر اسلام و حضرت علی شاههد چنین مواردی نیستیم؟
می گویید: مراد از رجس (آلودگی) در آیه تطهیردوری از هرگونه گناه و خطا و اشتباه است و این آیه مختص 5 نفر است پس چرا آیات قبل و بعدی این آیه دارد در خصوص زنان پیامبر اسلام صحبت می کند؟
می گویید: (عنکم) در آیه مذکر است ولی در سوره هود آیه 73 از کلمه مذکر علیکم استفاده شده، در صورتی که در آیه قبل از آن خطاب با ابراهیم و همسرش است؟ پس (عنکم) آیه عصمت شما به دلیل آن است که مردانی مانندزید (پسرخوانده پیامبر اسلام) ابوبکر و سلمان فارسی و حضرت علی و عثمان نیز جزء اهل بیت (اهل خانه) پیامبر اسلام محسوب می شده اند وگرنه طبق استدلال خود شما اگر عنکم مختص مردان است پس تکلیف حضرت فاطمه چه می شود؟ به ناچار ایشان باید از شمول آیه خارج شوند. ضمنا اگر معنای تطهیر عصمت است چرا خداوند در سوره مائده آیه 6 این وعده را با کلمه تطهیر خطاب به اصحاب پیامبر هم داده؟ جالب است که هم کلمه ( یرید لیطهرکم) در این آیه آمده و هم مانند آیه عصمت شما قبل از آن صحبت از وضو و خواندن نماز است
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
بسمه تعالی
السلام علیکم
به حرف های نامربوط نباید گوش داد، ما در حرم ها این کارها را داریم؟ و در آیه تطهیر نگاه کنید به کتابی که نوشته ایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *