آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)
جستجو

با سلام
اخیرا مدتی است که در فضای مجازی مقاله ای مفصل و در حدود 1000 صفحه منتشر شده با موضوع "حجاب شرعی در عصر پیامبر" که مفصلا با کمک قرآن و حدیث اثبات می کند که حد حجابی که پیامبر تشریع کرده بودند برای زنان بسیار متفاوت از نظر علمای حاضر است، و نظر کنونی (پوشانیدن تمام بدن الا وجه و کفین) قدمتی 200 ساله دارد و نه بیشتر.
نویسنده پا را فرا تر گذاشته و با سیر تحلیلی خود از عصر زمان پیامبر ثابت می کند که دران زمان زنان مجاز به بیرون گذاشتن مو ها ، ساق ها و ساعد ها نیز بوده اند.
---------------
لطفا بفرمایید حد شرعی حجاب با استفاده از چه احادیثی تشریع شده.
---------------
با احترام فراوان.

تعداد بازدید: 3809    مطرح شده توسط: Mahdiyar Zargar  Mahdiyar Zargar
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله

بسمه تعالی
السلام علیکم
به راه های مختلفی جهت مبارزه با حجاب متوسّل شده اند، این حجاب شرعی موجود نزد همه فرقه های اسلامی شرعی است و کمتر از این را هیچکس جایز نمی داند بلکه بعضی فرق بیشتر را قائل هستند، این چه استدلالاتی است نه شیعی و مالکی و نه حنفی و نه حنبلی و نه زیدی و نه اسماعیلی و غیر ذلک ندیده اند؟
ما که تابع قرآن و عترت هستیم، و قرآن را ائمه معصومین (علیهم السلام) باید بیان کنند، و ما مأمور به متابعت از اهل عصمت می باشیم، روایاتی را بزرگان ما به سندهای معتبر نقل کرده اند دلالت دارند بر وجوب حجاب حتی بیش از وجه و کفّین، و این مطالب از اختصاصات بزرگان حوزه های علمیه است، و به حرفهای این و آن نمی شود اعتنا کرد.
موفق باشید
7229


دانلود تصویر پاسخ

چاپ نمای پرینت
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
نصب تولبار سايت


کاربرانکاربران
Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com