جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) پرسش و پاسخ آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) قرآن کریم آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) شبهات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) چرا در قرآن مطالب گاهی به هم...

چرا در قرآن مطالب گاهی به هم مربوط نمی شوند پیوستگی و انسجام مطالبی که حتی گاهی در یک کتاب ابتدایی وجود داردمشاهده نمی شود. دو جواب متداول شنیده ام: یکی اینکه برای حفظ مطالب و عدم تحریف و التقاط بوده و یکی اینکه از ابتدا کسانی بدنبال تحریف و التقاط قرآن به نفع خود بوده اند که تنها توانسته اند آیاتی را جابجا و یا چیزی در این حدود انجام داده اند. چیزی که فکر مرا بیشتر مشغول کرده تفاوت قرآنی که مرجع همه مسلمانان امروز و دیروز و فرداست, با قرآنی که نزد صاحب عصر(عج) است می باشد.
العاقل و بالاشاره
التماس دعا

تعداد بازدید: 4608    مطرح شده توسط: سیروس  سیروس
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله

بسمه تعالی
السلام علیکم
شما می دانید که آیات و سور قرآن مجید به تدریج و به مناسبتهای مختلف نازل شده، لذا در خیلی از موارد تناسب بین آیات ظاهراً موجود نیست، ولی مفسّرین کوشش کرده اند تناسب ایجاد نمایند. و امّا قرآن موجود نزد حضرت عجّل الله فرجه به حسب روایات همان قرآن حضرت امیر علیه السلام است، و البته نمی توان بطور قطع گفت تفاوت در چیست.
موفق باشید
6971چاپ نمای پرینت
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
نصب تولبار سايت


کاربرانکاربران
Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com