سخن مركز

با پيشوايان هدايت گر
نگرشى نو به شرح زيارت جامعه كبيره

جلد اول

آيت اللّه سيد على حسينى ميلانى

بسم اللّه الرحمن الرحيم

با پيشوايان هدايت گر

نگرشى نو به شرح زيارت جامعه كبيره

سخن مركز
… از دانشمندان و انديشمندانى كه با قلمى شيوا و بيانى رَسا به تبيين حقايق تابناك دين مبين اسلام و دفاع عالمانه از حريم امامت و ولايت امير مؤمنان على عليه السلام پرداخته است، پژوهشگر والامقام حضرت آيت اللّه سيّد على حسينى ميلانى، مى باشد.
مركز حقايق اسلامى، افتخار دارد كه احياى آثار پُربار و گران سنگ آن محقّق نستوه را در دستور كار خود قرار داده و با تحقيق، ترجمه، تدوين و نشر آثار معظّمٌ له، آن ها را در اختيار دانش پژوهان، فرهيختگان و تشنگان حقايق اسلامى قرار دهد.
كتاب با پيشوايان هدايت گر (در سه جلد) يكى ديگر از آثار آن معظّمٌ له است. اين كتاب با نگرشى نو به شرح و توضيح زيارت جامعه كبيره پرداخته است كه در شب هاى ماه مبارك رمضان از سال 1427 تا سال 1429 هجرى جلساتى تحت عنوان «درس هايى در شرح زيارت جامعه كبيره» در مركز حقايق اسلامى و به درخواست جمعى از طلاب حوزه علميه قم و ديگر علاقه مندان ارائه فرمودند كه پس از تدوين، نگارش و ديگر مراحل فنى به صورت كنونى در اختيار پژوهش گران و دوستان اهل بيت عليهم السلام قرار مى گيرد. اميد است دو جلد ديگر نيز به زودى آماده شود.
اين پژوهش كوشيده تا با تكيه بر انديشه و تأمّل در مضامين والا و مفاهيم بلند اين زيارت در پرتو آيات قرآن مجيد و روايات معصومين عليهم السلام و با بيانى بسيار ساده راه تازه اى براى شناخت مقام و عظمت اهل بيت عليهم السلام بگشايد تا پژوهندگان حقيقت بيش از پيش با اهل بيت عليهم السلام آشنا شوند و راه مستقيم آن بزرگواران را بپيمايند.
اميد است كه اين تلاش مورد پسند و خشنودى بقيّة اللّه الأعظم، حضرت ولىّ عصر، امام زمان عجل اللّه تعالى فرجه الشريف قرار گيرد.
مركز حقايق اسلامى

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *