جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) پرسش و پاسخ آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) صحابه ـ خلفاء آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) بعضی افراد معتقدند که اولی و دومی (لعنت الله علیهما) چه بسا تنها بعد از شهادت پیامبر...

بعضی افراد معتقدند که اولی و دومی (لعنت الله علیهما) چه بسا تنها بعد از شهادت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) دچار انحراف شده اند و در تایید این موضع به دو مطلب اشاره میکنند :
1-در واقعه خیبر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) پرچم را ابتدا به آندو دادند ولی کسی اعتراض نکرد که ایندو لایق این امر نیستند و از طرفی دادن پرچم و ماموریت به آنها در خیبر بیانگر آنست که آنها از نظر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) صلاحیت داشتند که پرچم به آنها داده شد ولی موفق به فتح نشدند و این دلیلی بر عدم صلاحیت آنها نمیشود
2-در ماجرای ترور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، ایشان منافقین را به حذیفه معرفی فرموده و دستور دادند آنان را به کسی معرفی ننماید حال اگر حذیفه آنها را معرفی کرده باشد پس خلاف دستور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) عمل نموده و وثاقت او مورد اشکال قرار میگیرد و اگر حذیفه آنان را به کسی معرفی نکرده پس منافقین چگونه شناسایی شده اند؟
آیا این مطالب و چنین نتیجه گیری از آنها درست است؟
با تشکر فراوان
التماس دعا

تعداد بازدید: 4163    مطرح شده توسط: ح.ا.  ح.ا.
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله

بسمه تعالی
السلام علیکم
در این موضوع دو نظر هست، یکی اینکه اینها اصلاً ایمان نیاورده بودند. دوم اینکه: این ها بعد از حضرت منحرف شدند. امّا دادن پرچم، گفته می شود به جهت انکشاف عدم لیاقت آن ها بوده، مثل ابلاغ آیات سوره براءت. و امّا داستان ترور، اسامی آن اشخاص معلوم است، و بعضی از برزگان اهل سنت چون حافظ ابن حزم اندلسی نیز روایت کرده. ولی کافی است که بدانیم صدیقه طاهره در خطبه خود خطاب به آنان فرمودند «ظهرت فيكم حسيكة النفاق» و این دلیل است بر قول اوّل.
موفق باشید
6992


دانلود تصویر پاسخ

چاپ نمای پرینت
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
نصب تولبار سايت


کاربرانکاربران
Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com