جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) پرسش و پاسخ آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) اهل سنت آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) شبهات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) چند وقت پیش یک سنی مطالبی را...

چند وقت پیش یک سنی مطالبی را برایم ارسال کرد
که می گفت در مذهب شما با زن شوهردار میشه صیغه کرد!
1- از يونس بن عبدالرحمن روايت است كه مي فرمايد از امام رضا پرسيدم آيا نكاح زني كه با يك فرد ازدواج متعه نموده است و قبل از اتمام عده با فردي ديگر ازدواج مي نمايد جايز است ايشان فرمودند: گناه آن بر گردن زن است و نكاح درست است من لا يحضره الفقيه 2/149.
2- از فضل مولي محمد بن راشد روايت است كه مي فرمايد من از امام جعفر صادق پرسيدم من با يك زني متعه نمودم و سپس در قلبم اين سوال پيش آمد كه مبادا او شوهر داشته باشد و سپس پس از تحقيق او را شوهر دار يافتم امام جعفر صادق فرمودند متعه او اشكالي نداشت چرا از ازدواج او تحقيق به عمل آوردي نيازي به آن نبود التهذيب 2/187.
3- از مهران بن محمد روايت است كه مي فرمايد به امام جعفر صادق گفته شد: فلاني زني را متعه نموده است و او از اينكه مبادا زن شوهر داشته باشد تحقيق كرد امام صادق فرمودند چرا تحقيق نموده است نيازي به تحقيق نيست نكاح و متعه او جايز استالتهذيب 2/187.
4- از محمد بن عبدالله اشعري روايت است كه مي فرمايد به امام رضا گفتم شخصي با زني ازدواج مي نمايد و سپس مشكوك مي شود كه او شوهر دارد ايشان فرمودند نيازي به تحقيق و شك نيست و متعه او جايز استالتهذيب 2/187.
لطفا مرا راهنمایی کنید

تعداد بازدید: 12129    مطرح شده توسط: فخرایی  فخرایی
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله

بسمه تعالی
السلام علیکم
این شخص یا غرض و مرض دارد یا جاهل است، هرگز از روایات استفاده نمی شود که با زن شوهردار می شود ازدواج به صیغه نمود، با زن شوهردار چه ازدواج همیشه گی و چه موقّت هر که ازدواج کند زنا است و حدّ رجم دارد.
در این روایات آمده که انسان باید گفته زن مؤمنه را در مسأله حیض و حمل و شوهر داشتن یا نداشتن تصدیق نماید و تحقیق در چنین موضوعات در صورت وثوق به اخبار زن واجب نیست، و این قاعده علمی می باشد که اهل علم می دانند و مورد تأیید همه مذاهب اسلامی است، شما گول دشمنان اهل بیت را نخورید.
موفق باشید
6373چاپ نمای پرینت
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
نصب تولبار سايت


کاربرانکاربران
Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com