جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) نگاهی متفاوت به سیره حضرت علی علیه السلام

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
بخش یکم: حضرت علی علیه السلام در مکه
حديث يوم الانذار و نكاتى جالب
اين روايت دلالت مى كند كه:
1 . اميرمؤمنان حضرت على عليه السلام به رغم سن كم، در بالاترين درجه آگاهى و بلوغ بوده است و هيچ يك از كسانى كه پس از وى اسلام آورده اند در اين مورد قابل مقايسه با آن بزرگوار نيستند.
2 . اميرمؤمنان حضرت على عليه السلام بود كه به امر پيامبر، غذايى آماده كرد و آن گروه را دعوت نمود و به آنان غذا و نوشيدنى داد.
3 . اميرمؤمنان حضرت على عليه السلام، برادر، وصى و جانشين پيامبر در ميان مسلمانان است و از همان زمان اطاعت و فرمانبردارى از او بر همگان واجب شده است.
بى شك به سبب همين نكات است كه كسانى چون ابن كثير، در صحّت آن تشكيك مى كنند و ابن تيميه به رغم وجود اين روايت در مسند احمد، وجود آن را در صحاح و مسانيد، منكر مى شود و محمد حسنين هيكل پس از ذكر اين حديث در چاپ نخست كتاب خود، آن را در چاپ دوم از كتاب، حذف مى كند.
به همين دليل است كه نگارنده كتاب المرتضى كه براى اداى حق حضرت مرتضى عليه السلام آن را نگاشته، چنين عباراتى را نقل و اين گونه با آن برخورد مى كند!!!

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com