آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)
جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) جواهر الکلام فی معرفة الإمامة والإمام ـ جلد یکم

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
مقدمه
حركتى نو در حوزه امامت و ولايت
همان گونه كه پيش تر گذشت، معظم له با تمام توان، نخست براى تقويت بنيه اعتقادى شاگردان مكتب اهل بيت عليهم السلام و آن گاه براى پاسخ به شبهات واهى مخالفان در حوزه امامت و ولايت، به تأليف و تدريس همت گمارده و سپس به تأسيس بنياد فرهنگى امامت اقدام نموده و اين راه را با ژرف نگرى آغاز كردند.
اين درس ها پس از تدوين، نگارش و ديگر مراحل فنى، موسوعه ارزشمند جواهر الكلام فى معرفة الإمامة والإمام را شكل داد. اين پژوهش علمى تحت اشراف معظم له و با ديد دقيق ايشان صورت گرفت.
اين مجموعه با نگاهى نو، با تكيه بر اصول مسلم عقلى و با استناد و ارجاع به مصادر و منابع معتبر اهل سنّت، به مسأله امامت و ولايت پرداخته و به بهترين شكل آن را ارائه كرده و راهى نو را پيش روى حقيقت جويان قرار داده است.
مركز حقايق اسلامى افتخار دارد كه احياى آثار پربار و گران سنگ آن محقق نستوه را در دستور كار قرار داده و آثار معظم له را پس از تحقيق، ترجمه، تدوين، و ديگر مراحل فنى منتشر و در اختيار دانش پژوهان، فرهيختگان و شيفتگان حقايق اسلامى قرار مى دهد.
شايسته است از سروران ارجمندى كه در انجام مراحل اين اثر ما را يارى كرده اند تقدير و سپاسگزارى نماييم.
اميد است اين تلاش مورد رضايت و خشنودى حضرت بقية الله الاعظم ولى عصر امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشريف قرار بگيرد.


17 ربيع الاول سال 1431
سال روز ولادت فرخنده حضرت محمّد صلى الله عليه وآله
و پيشواى ششم شيعيان حضرت امام صادق عليه السلام
قم ـ مركز حقايق اسلامى

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com