جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) آداب مناظره و گفت و گو در اصول دین

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
بخش دوم: جایگاه جدل در علم کلام
ابن حجر هیتمی مکّی و قاضی نور اللّه شوشتری
ابن حجر هيتمى مكّى، متوفاى سال 974 نيز كتاب الصواعق المحرقة فى الرّد على أهل البدع والزندقه را تأليف نمود. وى در مقدّمه اين كتاب مى نويسد:
در گذشته از من خواستند تا كتابى در اثبات صحّت خلافت ابوبكر صدّيق و امارت عمر بن خطّاب، بنويسم; من نيز در راستاى خدمت گزارى هر چه سريع تر به ايشان، به اين درخواست پاسخ دادم و به حمد اللّه، كتابى را تأليف كردم كه الگويى دلنشين، روشى گران قدر و راهى استوار به شمار مى رود!
آن گاه از من خواستند تا به جهت فزونى شيعيان، رافضى ها و مانند آن ها ـ كه اكنون در مكّه مكرّمه گران قدرترين سرزمين اسلامى حضور دارند ـ كتاب فوق را در رمضان سال 950 در مسجد الحرام قرائت نمايم. من هم درخواست آن ها را اجابت نمودم به اين اميد كه برخى گمراه شدگان از روشن ترين راه، هدايت يابند... .1
قاضى نور اللّه شوشترى كه به سال 1019 در هندوستان به شهادت رسيد در مقام پاسخ گويى به ابن حجر، كتاب الصوارم المهرقة فى الردّ على الصواعق المحرقه را تأليف نمود كه تا كنون چندين بار به چاپ رسيده است.
فردى به نام محمّد نصر اللّه كابلى ـ كه نامش ناشناخته و احتمال دارد مستعار باشد ـ كتاب الصواقع الموبقة را به رشته تحرير درآورد.


1 . الصواعق المحرقة: 9.

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com