جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) با پیشوایان هدایتگر (ج 3)

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
بخش پنجم: بیان و عرضه اعتقادات
سخنى در زيارت قبور
زيارت قبور رسول خدا و ائمه هدا عليهم السلام هم چنين زيارت قبور شهدا و صالحان، از بهترين اعمال و عبادات بوده و هست. اين عمل نزد عموم مسلمانان از عبادات و طاعات به شمار مى رود و سيره همه مسلمانان با همه فرقه ها از صدر اسلام تا كنون بر همين مبنا بوده و به همين روش عمل مى كنند.
اما در قرن هشتم هجرى فردى به نام ابن تيميه پيدا شد و گفت: رفتن به زيارت قبر رسول الله صلى الله عليه وآله حرام است.
بزرگان اهل سنّت معاصر او و علماى بزرگى كه بعدها آمدند، همه نظر او را رد كردند و همه مسلمانان عملاً به فتوا و به قول او بى اعتنايى كردند مگر افراد اندكى كه از او تبعيت كردند.
در اين زمينه فتاواى بزرگانى در ردّ نظر ابن تيميه صادر شده و كتاب هايى در رد او نوشته شد; از كتاب هايى كه در اين زمينه نوشته شده كتاب شفاء السقام في زيارت خير الأنام است. نگارنده اين كتاب حافظ تقى الدين سبكى از بزرگان علماى اهل سنّت و معاصر ابن تيميه است. اين كتاب بارها چاپ شده و كتاب خوبى است.
تقى الدين سبكى در اين كتاب به رواياتى استدلال كرده و سند آن ها را تصحيح نموده و هم چنين فتاواى علما و آرا و انظار آن ها را در شرح احاديث آورده است.1


1 . گفتنى است كه در آخرين بخش كتاب دراسات في منهاج السنة نام كسانى كه نظر ابن تيميه را با نگارش كتابى رد كرده اند و يا با او به صورت حضورى مباحثه كرده اند و يا عليه او فتوا داده اند، آمده است. براى آگاهى بيشتر در اين زمينه ر.ك: دراسات فى منهاج السنة: 574 ـ 585.

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com