جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) با پیشوایان هدایتگر (ج 3)

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
بخش پنجم: بیان و عرضه اعتقادات
سه عقيده ديگر
سه عقيده ديگر مطرح شده است:
1 . زيارت.
2 . شفاعت.
3 . توسل.
اين كه از اين سه امر به عقيده تعبير مى كنيم ـ با اين كه «زيارت»، «استشفاع» و «توسّل» از افعال هستند ـ بدان جهت است كه به مقامات حضرات ائمه عليهم السلام مربوط هستند، و تا انسان به مقام حضرت نزد خدا ايمان نداشته باشد به زيارت قبر او نمى رود و از او شفاعت نمى خواهد و به او متوسّل نمى گردد.
البته زيارت، توسل و شفاعت از مبانى اعتقادى و امور عملى ما و عموم مسلمانان است. گرچه فرقه اى به نام وهابيت به پيروى از ابن تيميه در اين موارد حرف دارند. اينان در اثر تبليغات، عنوانى پيدا كرده و مى كوشند تا شايد با تبليغات در بعضى از افراد ديگر مذاهب و به خصوص شيعيان، اثر گذارند.
و شايد بعضى از روشنفكرهاى مدّعى ما نيز تحت تأثير اين تبليغات قرار گرفته باشند.
در اين موارد نيز به يارى خداوند متعال به قدر ضرورت ـ همانند رجعت ـ بحث خواهيم كرد تا هم معناى هر يك از زيارت، شفاعت و توسّل معلوم شود و هم اعتقادمان به صحّت اين كارها تقويت گردد و هم روشن شود كه عمل ما بر پايه محكم و مستحكم مبتنى است، و هم در برابر شبهات بتوانيم جواب گو باشيم.

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com