آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)
جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) ناگفته هایی از حقایق عاشورا

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
بخش سوم: نقش اهل کوفه در شهادت امام حسین علیه السلام
برخى از جنايت هاى انجام شده در كربلا
بنا بر شواهدى كه نقل شد، اثبات گرديد كه سپاهى از شام در كربلا حضور داشتند كه در نبرد روز عاشورا بر عليه سيدالشهداء شركت كردند. هر چند تعداد دقيق آنان مشخص نيست; ولى اسامى عدّه اى از آنان به دست آمده است. البته اين افراد در زمره شاميانى كه در كوفه اقامت داشته اند نبوده اند; بلكه نيروهايى بودند كه از شام براى شركت در قتل سيّدالشهداء عليه السلام به كربلا اعزام شده بودند.
كوتاه سخن اين كه حتى يك درصد هم احتمال نمى رود كه قاتلان حضرت سيّدالشهداء عليه السلام شيعيان كوفه باشند; چرا كه از هيچ شيعه اى، به هر معنايى كه باشد و در نهايت فسق و قساوت قلب و بى دينى هم كه باشد، چنين جنايت هايى سر نمى زند. جنايت هايى هم چون:
1 . قطع آب;
2 . آتش زدن خيمه ها;
3 . كشتن كودكان;
4 . كشتن بانوان;
5 . تاراج اموال;
6 . لگدمال كردن بدن مبارك و بدن مطهّر فرزند دختر رسول خدا صلى اللّه عليه وآله با سم اسبان.
بديهى است كه هيچ كدام از اين اعمال ننگين، هرگز از شيعيان صادر نمى شود و بر فرض اگر آن شيعه، از سران و فرماندهان لشكر عمر سعد بوده و در قساوت و بى دينى معروف هم باشد، نمى تواند به جناياتى هم چون قطع آب، آتش زدن خيمه ها و مواردى از اين قبيل دست زند.
اين كه سخنرانان به هنگام بيان جناياتى كه در كربلا رخ داده است مى گويند: «از گوش دختران اهل بيت عليهم السلام گوشواره مى كشيدند»، حقيقت دارد و از حقايق عاشوراست. آرى، نبايد در پى آن بود كه حتماً سنّى ها اين فجايع و جنايات را روايت كرده باشند تا باورپذير گردند. البته انتظار هم نبايد داشت كه متعصّبى از اهل سنّت اين قضايا را نقل كرده باشد. كسى نمى تواند بگويد كه اين جنايت ها و ستم كارى هاى دشمنان اهل بيت عليهم السلام خرافات است و چنين اتفاقاتى واقع نشده است.
چنان كه در تاريخ آمده است، جسد مبارك حضرت سيّدالشهداء عليه السلام را ده نفر اسب سوار با سم اسبان خود لگدمال كردند و اين حقيقت دارد و بنا بر تحقيقى، اسامى آنان در كتاب هاى معتبر آمده است.
آنان عبارتند از:
اسحاق بن حويه،
اخنس بن مرثد،
حكيم بن طفيل سنبسى،
صالح بن وهب جعفى،
واحظ بن ناعم،
عمرو بن صبيح صيداوى،
رجاء بن منقذ عبدى،
سالم بن خيثمه جعفى،
هانى بن ثبيت حضرمى و
اسيد بن مالك.
ابوعمرو زاهد كه از نظر اهل سنّت بسيار معتبر است، گويد: ما اين ده نفر را بررسى كرديم، تمام آنان را ولدالزنا يافتيم.1
آيا به راستى مى توان ادّعا كرد كه اين وقايع و جنايت هاى روز عاشورا را شيعيان انجام داده اند؟


1 . اللهوف: 79 ـ 80 ; مثير الاحزان: 59; بحار الأنوار: 45 / 59 ـ 60.

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com