آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)
جستجو

سلام
خداقوت !
بنده چند وقتیست که از مسنجر نیمباز برای روابط کاری با فروشگاه های همکار خودم استفاده میکنم ، در خلال این استفاده با چت روم های این مسنجر آشنا شدم و اندکی بعد با جستجوی عبارات اسلام و قرآن به چتروم هایی برخوردم که به نام اسلام ، قرآن ، رسول خدا ، سنت نبوی و توحید و اینجور کلید واژه های زیبا و مقدس مزین بود اما وارد که میشدم با عده ای وهابی مسلک و یا اهل سنت تندرو برخورد میکردم که دائما در حال نقد عقاید شیعه بودند ، اول برام سخت بود و در مقابل شبهات حیرت زده شدم و بعد با تحقیق به پاسخ برخی شبهات رسیدم ، اگر چه به همین پاسخ ها هم شبهه وارد میکردند و در طول این مدت با روابطی که با اهالی این چت روم ها داشتم متوجه شدم که فعالیتهای بسیار سازمان یافته ای دارند و از طرف مدارس دینی اهل سنت مشغول به فعالیت منظم تبلیغی در فضای مجازی نیمباز هستند ، بعد از مدتی که توی این روم ها شبهات رو میشنیدم و دنبال جواب میگشتم با چت روم های شیعی مواجه شدم ، قبلا فکر نمیکردم چترومهای مذهبی شیعی هم باشن اما خب به هرحال تا جایی که متوجه شدم این چتروم ها معمولا توسط جوانان دانشجو و گاها بسیجی ساخته شده و علما شرکتی ندارند در این امر در صورتی که در چتروم های وهابیون و اهل سنت متوجه شدم علمای تحصیل کرده در علوم مذهبی خودشون هستند که اینقدر زیرکانه و حساب شده ذهن جوانان رو با شبهاتی که حتی برای جوابهایشان هم شبهه ساخته اند به چالش میکشاندند ، اما بالاخره متوجه شدم که کلک های کثیف تری هم میزنندو از راه های دیگری هم سعی میکنند جوانان را به دام بیاندازند و چ دروغها و خودم تا چند قدمی یک دام کثیفشان رفتم و به یاری خدا نجات پیدا کردم،الان چند وقتی است رابطه ام را با این چترومها قطع کردم چند سوال ؟:
1. هرچند زودتر باید میپرسیدم اما خب جلوی ضرر را از هرجا بگیری ... ، حکم ورود به این چتروم ها و گوش دادن به مطالب ارائه شده به چه شکل هست ؟

2. در چه صورت شرایط و اجازه ی ورود به بحث و مناظره و دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام در مقابل این افراد و در گود خودشان را داریم؟

3. حکم ایجاد چترومهای شیعی برای دفاع از حریم ولایت چیست و به چ شکل جایز است ؟

4.حکم حضور در این چتروم های شیعی موجود به چه شکل است و چه شرایطی دارد ؟

5. آیا نباید از طرف علما چتروم هایی برای پاسخگویی و ارشاد و بالابردن سطح دانایی جوانان ایجاد شود ؟ به نظرتان رویکرد ما در مقابل ابزار های ارتباطی جدید صحیح است ؟ آیا چاره فقط فیلترینگ است ؟ آیا ما نباید از همه ی راه های ارتباطی موجود برای تبلیغ راه خود استفاده کنیم ؟ چرا ما در مقابل نسلهای جدید ارتباطات به جای مبارزه و رویارویی راه فرار را پیش گرفته ایم ؟ آیا روزنامه و کتاب و سخنرانی و ... برای جوانان امروز کافی است ؟

تعداد بازدید: 6891    مطرح شده توسط: محمد فرشیدور  محمد فرشیدور
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله

بسمه تعالی
السلام علیکم
پر واضح است که اگر سربازی که هنوز تعلیم نیافته وارد میدان مبارزه شود شکست می خورد و کشورش را بر باد می دهد، شما باید مجهّز شوید آنگاه وارد بشوید. مذهب شیعی آنقدر قوی است که احدی نمی تواند غلبه پیدا کند ولی باید مجهّز به جمیع ابزار کار بود. و باید به وسیله ای این مذهب را ترویج کرد، وهّابی ها حرف تازه ای ندارند و تمام شبهات آن ها پاسخ داده شده، بلکه آن ها از شبهات و سؤالات ما عاجز هستند و پاسخ ندارند. با جوانان شیعی فعّال دلسوز آشنا شوید و با آن ها همکاری کنید و ما هم در خدمت حاضریم.
7387-1


دانلود تصویر پاسخ

چاپ نمای پرینت
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
نصب تولبار سايت


کاربرانکاربران
Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com