جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) پرسش و پاسخ آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) امامت آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) شبهات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) شبهه خطرناکی که هر از گاه و به...

شبهه خطرناکی که هر از گاه و به طرق مختلف، توسط دشمنان تشیع مطرح شده و اعتقادات برخی از مؤمنان را سست می نماید، ادعای شرکت امام حسن و امام حسین علیهما السلام در جنگ ها و فتوحات خلفاست. مثلا ادعای ( ظاهرا طبری و بلاذری و ابن اثیر ) در مورد همراهی حسنین علیهما السلام سعیدبن عاص را در فتح طبرستان، و یا ادعای ( ظاهرا ابونعیم اصفهانی ) مبنی بر حضور جنگی امام حسن علیه السلام در فتح اصفهان و گرگان، و یا ادعای ( ظاهرا ابن اثير ، ابن خلدون ، سيد هاشم معروف الحسني و همچنين باقر شريف قرشي ) شرکت حسنین علیهما السلام در فتح شمال آفریقا و احیانا موارد دیگر.
با توجه به اینکه این شبهه، مستقیما شاکله اعتقادات شیعی را به زیر سؤال برده، مستمسک مناسبی برای مخالفین می باشد، و با عنایت به اینکه اینجانب در شرایطی قرار دارم که به پاسخ دقیق آن نیاز مبرم دارم، درخواست می نمایم تا در صورت امکان، پاسخ آنرا بیان فرمایید. آیا می توان اشکالات سندی بر آن وارد کرد؟ آیا می توان تناقضاتی مشابه دیگر مجعولات تاریخی ( مانند ادعای ازدواج جناب ام کلثوم با عمر و یا ادعای خواستگاری حضرت امیر علیه السلام از دختر ابی جهل ) برای آن یافت؟
برخی از مدارک و اسناد مربوط به طرح شبهه فوق و یا نقل و نقد آن که از اینترنت دریافت شده است بدین قرار می باشد ( چون حقیر به کتب مرجع دسترسی ندارم از صحت و سقم مدارک مطلع نیستم ) :
- فتوح البلدان - البلاذري - ج 2 - ص 411
- تاريخ الطبري - الطبري - ج 3 - ص 324 – 325
- حيات الامام الحسن بن علي، ج1،ص128 ، باقر شريف قرشي، قم، دارالکتب العلميه.
- الحيات السياسيه لامام الحسن، ص115 ،جعفر مرتضي عاملي، اوّل، بيروت، دارالسيره، 1414.
- الكامل في التاريخ، ابن الأثير، ج3، ص10 ، سال چاپ : 1386 - 1966م، دار صادر للطباعة والنشر، دار بيروت للطباعة و النشر.
سلامت و توفیقات روزافزون معظم له را از درگاه خداوند مسئلت می نمایم
با نهایت سپاس و امتنان

تعداد بازدید: 4342    مطرح شده توسط: علی لطفعلی  علی لطفعلی
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله

بسمه تعالی
السلام علیکم
تحقیق کردیم و ثابت نشد. موفق باشید
5968چاپ نمای پرینت
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
نصب تولبار سايت


کاربرانکاربران
Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com