پارسال برای رفتن به حوزه یا دانشگاه به شک افتادم و با وجود علاقه به حوزه استخاره کردم و آیه 12 سوره مریم آمد ولی با این حال کنکور دادم و الان در یکی از دانشگاه های دولتی خوب رشته پزشکی قبول شدم ولی احساس می کنم این دروس سودی ندارد و خسر الدنیا و الاخره شدم و از امام زمانم فاصله گرفته ام. به نظر شما برای خدمت به تشیع چه کنم؟

پرسش
با سلام، جوانی 18 ساله هستم و در خانواده ای مذهبی اهل اصفهان که دو برادرم طلبه هستند بزرگ شدم. پارسال برای اینکه به حوزه بیایم یا دانشگاه به شک افتادم و با وجود علاقه ظاهری به حوزه استخاره کردم و آیه 12 سوره مریم آمد ولی با این حال به حوزه نیامدم و کنکور دادم و الان در یکی از دانشگاه های دولتی خوب رشته پزشکی قبول شده ام ولی احساس می کنم که دروس دانشگاهی سودی ندارد و من خودم را خسر الدنیا و الاخره کرده ام و از امام زمانم فاصله گرفته ام و احساس گناه می کنم. به نظر شما که همیشه برای من آرزو بوده که بتوانم مثل شما به تشیع خدمت کنم چه کنم؟ خواهش می کنم این سوال را خود سید جواب بدهند!!
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
بسمه تعالی
السلام علیکم
اینکه گفته شود دانشگاه را ترک کنید و به حوزه بیایید، نمی دانم صلاح است یا نه.
اینکه گفته شود پس از فارغ التحصیل شدن بیائید حوزه، خوب است.
ولیکنْ فعلاً شما می توانید کارهای امامتی داشته باشید، مطالعه کتب، گوش دادن نوار و حضور در جلسات و تماس با اشخاص متخصص در ضمن تحصیل دانشگاهی ممکن است.
موفق باشید
7213
مطرح شده توسط: حامد کاظمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *