آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)
جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) پرسش و پاسخ آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) - آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) سلام علیکم، در کافی روایتی است که شخصی بر امام صادق وارد می شود و تقاضای تعبیر خواب...

سلام علیکم، در کافی روایتی است که شخصی بر امام صادق وارد می شود و تقاضای تعبیر خواب می کند. ابو حنیفه نیز در ان مجلس حضور داشته اند. امام صادق شروع به تعریف از ابوحنیفه می کنند. فرد سوال کننده متعجب می شود و می گوید ( ما زنده ایم و می بینیم امام از یک ناصبی تعریف میکند...) امام صادق نیز تایید می کنند که او(ابو حنیفه) ناصبی است... خوب پس پیروان ابو حنیفه نیز ناصبی اند. پس شما چطور می فرمایید بین اهل سنت و ناصبی فرق است؟!!!

تعداد بازدید: 3670    مطرح شده توسط: عبد الرحمن اسلامی  عبد الرحمن اسلامی
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله

بسمه تعالی
السلام علیکم
در روایت صحیح آمده که ابو حنیفه رسماً بر خلاف نظر حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام فتوی می داده، و ابن تیمیّه در کتاب منهاج خود می گوید که ابو نصر مروزی فتاوای ابو حنیفه بر خلاف حضرت امیر و عبدالله بن مسعود را در کتابی خاص جمع آوری نموده. آیا چنین کسی ناصبی نیست؟
امّا پیروان او در فقه که از این قضایا غافلند اهل سنت هستند (به اصطلاح خودشان) و اظهار محبت می کنند و ناصبی محسوب نمی شوند. باید با تحقیق و انصاف حرف بزنیم. موفق باشید.
7070


دانلود تصویر پاسخ

چاپ نمای پرینت
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
نصب تولبار سايت


کاربرانکاربران
Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com