تحت بخش: احکام نظر ـ حجاب ـ لمس ـ اختلاطاحکام نظر ـ حجاب ـ لمس ـ اختلاط

با سلام
اخیرا مدتی است که در فضای مجازی مقاله ای مفصل و در حدود 1000 صفحه منتشر شده با موضوع "حجاب شرعی در عصر پیامبر" که مفصلا با کمک قرآن و حدیث اثبات می کند که حد حجابی که پیامبر تشریع کرده بودند برای زنان بسیار متفاوت از نظر علمای حاضر است، و نظر کنونی (پوشانیدن تمام بدن الا وجه و کفین) قدمتی 200 ساله دارد و نه بیشتر.
نویسنده پا را فرا تر گذاشته و با سیر تحلیلی خود از عصر زمان پیامبر ثابت می کند که دران زمان زنان مجاز به بیرون گذاشتن مو ها ، ساق ها و ساعد ها نیز بوده اند.
---------------
لطفا بفرمایید حد شرعی حجاب با استفاده از چه احادیثی تشریع شده.
---------------
با احترام فراوان.

بسمه تعالی
السلام علیکم
به راه های مختلفی جهت مبارزه با حجاب متوسّل شده اند، این حجاب شرعی موجود نزد همه فرقه های اسلامی شرعی است و کمتر از این را هیچکس جایز نمی داند بلکه بعضی فرق بیشتر را قائل هستند، این چه استدلالاتی است نه شیعی و مالکی و نه حنفی و نه حنبلی و نه زیدی و نه اسماعیلی و غیر ذلک ندیده اند؟
ما که تابع قرآن و عترت هستیم، و قرآن را ائمه معصومین (علیهم السلام) باید بیان کنند، و ما مأمور به متابعت از اهل عصمت می باشیم، روایاتی را بزرگان ما به سندهای معتبر نقل کرده اند دلالت دارند بر وجوب حجاب حتی بیش از وجه و کفّین، و این مطالب از اختصاصات بزرگان حوزه های علمیه است، و به حرفهای این و آن نمی شود اعتنا کرد.
موفق باشید
7229
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله