جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) نگاهی متفاوت به سیره حضرت علی علیه السلام

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
بخش یکم: حضرت علی علیه السلام در مکه
اعتراف به حديث انذار
از سوى ديگر با حديث قطعى مشهور به «حديث انذار» كه به خلافت اميرمؤمنان حضرت على عليه السلام پس از پيامبر صلى الله عليه وآله ـ تا چه رسد به صحّت و فضيلت اسلامش ـ تصريح دارد، چه مى كنيد؟
نويسنده كه گريزى از اشاره به «حديث انذار» در «يوم الدار» نمى يابد، به اختصار و در پاورقى به آن اشاره مى كند و در نهايت به تشكيك در صحّت آن مى پردازد!! و مى گويد:
«ماجراى مهمانى خاندان عبدالمطلب، فراهم آوردن غذا براى آن ها و آماده ساختن مقدمات آن مهمانى توسط على بن ابى طالب در پى نزول آيه (وَأَنْذِرْ عَشيرَتَكَ الاَْقْرَبينَ)1، دعوت پيامبر اكرم صلى الله عليه وآله از خاندان عبدالمطلب براى گرويدن به اسلام، واكنش تند و زشت ابولهب به اين درخواست، پاسخ مثبت على عليه السلام به اين دعوت، همكارى و يارى او با پيامبر خدا صلى الله عليه وآله و سخنانى كه پيامبر در اين باره فرموده، در برخى كتاب هاى سيره آمده است و ابن كثير اين ماجرا را در البداية والنهايه2 به صورتى منظم و با تفصيل نقل كرده و به برخى از روايان آن خدشه وارد كرده است. در اين روايت مطالبى وجود دارد كه صحّت و درست بودن آن را مورد ترديد قرار داده است».


1 . سوره شعراء: آيه 214.
2 . البدايه والنهايه: 3 / 39 و 40.

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com