جستجو
صفحه اصلی صوتیات

بخشهاامامت در صحیفه سجادیه
امامت در صحیفه سجادیه صحیفه سجادیه با عنوان زبور آل محمد، دعاها و راز و نيازهای امام سجاد علیه السلام برای تشنگان معارف اهل بیت علیهم السلام را اراﺋه می دهد.
امام سجاد علیه السلام در دعايی به مقامات معنوی حضرات معصومین و در دعای دیگر به حقیقت حال اصحاب حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم از ديدگاه اﺋمه اطهار علیهم السلام اشاراتی داشته اند.
حضرت آیت الله میلانی در شب های ماه مبارک رمضان 1438 مقارن با خرداد ماه 1396، در یازده جلسه این دو دعا را شرح و توضیح داده اند و این جلسات با عنوان «امامت در صحیفه سجادیه» از طرف مرکز حقایق اسلامی به صورت صوتی تقدیم می گردد.
بخشهاتفسیر قرآن کریم (آیات ناهیه)
تفسیر قرآن کریم (آیات ناهیه) تفسیر قرآن کریم با موضوع آیات ناهیه (رمضان المبارک ۱۴۴۲)
بخشهاسلسله دروس امامت و ولایت
سلسله دروس امامت و ولایت مهم ترین موضوع دین مبین اسلام پس از توحید و نبوت، موضوع امامت است و به تعبیر امام رضا علیه السلام امامت، زمام دین، مایه نظام مسلمانان، سامان زندگی دنیا و عزت و شکوه مؤمنان و پایه و اساس اسلام است. از این رو شرایط کنونی حوزه های جهان تشیّع ایجاب می کرد درس مستقلّی در این زمینه ارائه شود. حضرت آیت الله حاج سید علی حسینی میلانی مد ظله العالی بنا به درخواست عدّه ای از فضلا و تأیید برخی از مراجع بزرگ در سال 1382 سلسله دروسی را با عنوان امامت آغاز نمودند که در 442 جلسه و به مدت هفت سال تحصیلی به طول انجامید.
این درس ها پس از تدوین، نگارش و دیگر مراحل فنی، موسوعه ارزشمند جواهر الکلام فی معرفة الامامة والامام را شکل داد و در اختیار امامت پژوهان و پژوهش گران قرار گرفت.
بخشهایوم الحسین علیه السلام
یوم الحسین علیه السلام بیاناتی پیرامون واقعۀ عاشورا
بخشهاشرح تجرید الاعتقاد
شرح تجرید الاعتقاد در جایگاه ویژه اصول دین و تقدم آن بر فروع، تردیدی نیست. عالمان بزرگ ما در طول تاریخ به این مهم تحت عنوان علم کلام پرداخته اند. بهترین و قوی ترین متنی که مورد تأیید بزرگان ما قرار گرفته است، کتاب تجرید الاعتقاد دانشمند شیعی خواجه نصیرالدین طوسی رحمه الله است. ایشان مورد توجه علمای شیعه و سنی است و بزرگان اهل سنت از ایشان تجلیل نموده اند. حضرت آیت الله حاج سید علی حسینی میلانی مد ظله العالی به تدریس بخش امامت این کتاب ارزشمند در سال تحصیلی 91-1390 پرداختند که اینک در اختیار دانش پژوهان و محققان قرار می گیرد.
بخشهامصائب حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
مصائب حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در ادامه درس خارج شرح تجرید توسط حضرت آیت‌الله حاج سیدعلی حسینی میلانی و تقارن آن با ایام فاطمیه 1435، استاد معظم بحثی را راجع به مصائب حضرت زهرا سلام الله علیها شروع کردند که به بررسی مصیبت‌های حضرت بعد از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله پرداخته می‌شود.
بخشهاشرح زیارت جامعه کبیره
شرح زیارت جامعه کبیره زیارت جامعه کبیره از زیارت های مهمّی است که تردیدی در صدور آن نیست. اهتمام عالمان بزرگ شیعه به این زیارت ارزشمند و کلماتی که در عظمت آن گفته اند، بیان گر جایگاه ویژه این زیارت است. حضرت آیت الله حاج سید علی حسینی میلانی دام ظله برای بیان معارف اهل بیت علیهم السلام و به درخواست جمعی از طلاب حوزه علمیه قم و دیگر علاقه مندان جلساتی را تحت عنوان شرح زیارت جامعه کبیره، در مرکز حقایق اسلامی ارائه فرمودند. این جلسات در 98 جلسه و بمدت سه سال در شب های ماه مبارک رمضان سال های 1427-1428 و 1429 هجری قمری برگزار شد.
مباحث مطرح شده در این دوره پس از تدوین، نگارش و دیگر مراحل فنی تحت عنوان «با پیشوایان هدایت گر» در چند جلد در اختیار پژوهش گران و دوستداران اهل بیت علیهم السلام قرار گرفت.
بخشهاناگفته هایی از حقایق عاشوراء
ناگفته هایی از حقایق عاشوراء واقعه تاریخی، عقیدتی عاشورا، واقعه ای است که هویّت مکتب اهل بیت علیهم السلام را شکل می بخشد. سیره و روش ائمّه اطهار علیهم السلام در زنده نگه داشتن این حماسه و فرهنگ است.
در اواخر محرم الحرام سال 1428 هجری قمری بحث هایی درباره حقایق این واقعه مهم توسط حضرت آیت الله حاج سید علی حسینی میلانی مد ظله العالی در مزکر حقایق اسلامی برای طلاب حوزه علمیّه قم ارائه شد.
معظم له در این نشست علمی به حقایق و ناگفته های واقعه عاشورا پرداختند و ریشه ها و علت های رخداد این حادثه، پیش آمدهای آن و آثار و پیامدهای آن را در تاریخ اسلام بررسی نمودند و به برخی از شبهه ها و پرسش ها، پاسخ گفتند.
این جلسات در 16 فایل صوتی به پژوهندگان و فرهیختگان تقدیم می گردد.
بخشهاهمایش بزرگداشت غدیر
همایش بزرگداشت غدیر بیانات حضرت آیت الله میلانی در همایش سال‌های 1390 ـ 1392 ـ 1395 ـ 1396
تازه ها
        
دانلود فهرست دروس صوتی خروجی RSS دانلود فلش پلیر

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com