جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) پرسش و پاسخ آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) امامت آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) سیره ائمه (علیهم السلام) آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) فرمودید که مخالفت حضرت علی (ع)...

فرمودید که مخالفت حضرت علی (ع) با اصل حکومت خلفا کفایت می کند و نیاز به ورود ایشان در تک تک موضوعات و مسائل نیست(مگر برای تایید). و اگر ایشان در برخی مسائل (بعنوان نمونه مثالهای ذکرشده) وارد شده اند،موضوع مهم بوده و خواسته اند جلوی بدعت گرفته شود. بنده در جواب عرض می کنم1 - اگر دخالت حضرت علی در نمونه های ذکر شده برای جلوگیری از بدعت بوده، ایا حضرت در زمان خود عمر با تحریم متعه از سوی عمر مخالفت کردند که جلوی بدعت گرفته شود؟. ایا حضرت در زمان خود عمر با خواندن به جماعت نماز تراویح مخالفت کردند که جلوی بدعت گرفته شود؟.2- ایا تجاوز عمر به ایران بدعت نیست؟.ایا تجاوز عمر به ایران که تبدیل شده به فتح اسلامی بدعت در دین نیست؟. اگر الان از یک مفتی سنی بپرسیم که حمله عمر به ایران حق است یا باطل؟، نخواهد گفت حق است؟. اگر بپرسیم چرا حق است؟، نخواهد گفت که عمر برای گسترش اسلام دست به جهاد زده؟.ایا تجاوز و غارتگری عمر را جهاد اسلامی نامیدن، بدعت در دین نیست؟. همین الان اگر فلان حاکم به اصطلاح مسلمان ،در فلان کشور به اصطلاح اسلامی به بهانه گسترش اسلام به کشور غیر مسلمان حمله کند، همان مفتی سنی با ادعای جهاد اسلامی ، انرا توجیه نخواهد کرد و به عمل عمر ارجاع نخواهد داد؟. ایا این بدعت در دین نیست؟. ایا حضرت علی از این بدعت جلوگیری کردند؟.3- اگر این مسائل را بدعت ندانیم ، اهمیت ان کمتر از بدعت نخواهد بود. توجیه عمل عبیدالله عمر در قتل ان چند نفر اسانتر از توجیه قتل هزاران ایرانی بدست عرب... خواهد بود. با تشکر. منتظر فرمایشات حضرتعالی هستم. بنده خوشحال می شوم خدمت حضرتعالی برسم. ان شاء الله خدمت می رسم.

تعداد بازدید: 4586    مطرح شده توسط: بیژن ضیائی  بیژن ضیائی
پاسخ
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله

بسمه تعالی
السلام علیکم
1 ـ بلی با بدعت تحریم متعه مخالفت کردند و صلاة تراویح را نیز رسماً نهی نمودند.
2 ـ منظور از بدعت در دین تغییر شریعت است، و به حمله به ایران یا غیر ایران بدعت گفته نمی شود، امّا حق یا باطل بودن آن مطلب دیگری است.
3 ـ اهمیت کاری ملاک بدعت و عدم اهمیّت ملاک عدم بدعت نیست.
4 ـ بهتر همان است که حضوراً گفتگو کنیم. والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته.
6423چاپ نمای پرینت
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله
نصب تولبار سايت


کاربرانکاربران
Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com