تحت بخش: عصمتعصمت

سلام علیکم
1-برخی معاندین مشابه سووالاتی که پیرامون ازدواج پیغمبر مطرح میکنند را،درباره ی امام حسن مطرح کرده و بخاطر اینکه ایشان توسط همسرشان به شهادت رسیدند،نعوذبالله عصمت امام مجتبی علیه السلام را زیر سوال میبرند!!جواب حضرت عالی چیست!؟
2-میگویند حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام 70!!مرتبه ازدواج نموده و امیرالمونین در میدان شهر به اهالی مدینه گفته است به پسر من زن ندهید!!!!!این حرف از کجا درامده و آیا شما همچین قضیه ای را در کتب تاریخی و روایی دیده اید!؟
3-هنوز هم که هنوز است عده ای میگویند صلح امام حسن علیه السلام موجب خفتو خواری شیعه شد!!!و با طعنه میگویند از چنان پدری چنین پسری بعید بود!!!با توجه به اینکه حضرت اصلا ترسی از جنگ نداشتند و دلاوری ایشان در جمل ثابت است و اینکه ایشان اصلا برای جنگ با معایه حرکت کرده بودند که در ساباط آن قضایا رخ داد و ... چه جوابی به این جهال بدهیم!؟

بسمه تعالی
السلام علیکم
حضرت امام مجتبی علیه السلام از خمسه طیّبه که آیه تطهیر و آیه مباهله وغیر ذلک دلالت بر عصمتشان دارد می باشند، و احدی قادر بر انکار آن نمی باشد، و اما دو مطلب یاد شده را بزرگان در کتب متعرّض شده و در این خصوص محقّقین کتاب نوشته اند، مراجعه کنید به کتاب (صلح الحسن شیخ آل یس) و کتاب (حیاة الامام الحسن شیخ قرشی) و چقدر خوب است خودتان مطالعه داشته باشید بلکه قبل از شنیدن حرفهای معاندین حرفهای کتب خودی را دیده باشید. موفق باشید
8044
آیت الله سید علی حسینی میلانی مدظله