جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)اخبار آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)اخبار دفتر معظم له آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) بیانات آیت الله میلانی مد ظله به‌مناسبت محرم الحرام ۱۴۴۲

بیانات آیت الله میلانی مد ظله به‌مناسبت محرم الحرام ۱۴۴۲

بیانات حضرت آیت الله سید علی حسینی میلانی مد ظله العالی به‌مناسبت ورود به ماه محرم الحرام ۱۴۴۲ ه‍ . ق:
در آستانه ماه محرم هستیم!
یکی از مواردی که دشمنان برای تضعیف، تخریب و محو این امور کار می‌کنند، امر سید الشهدا علیه السلام است؛ و این مطلب دلالت بر این دارد که امر سید الشهدا علیه السلام در بقاء و قوت این مذهب نقش دارد.
به صورت اجمال عرض می‌کنم و این مطلب را منتشر کنید :
وقتی از جهات کلامی، تاریخی، حدیثی و بحث ولایتی و برائتی (که این بحث جزء وظایف ماست: هل الدین الا الحب و البغض) به واقعه کربلا نگاه می‌کنیم، می‌فهمیم که حفظ کربلا، مراسم سید الشهدا علیه السلام، ایام عاشورا و محرم و صفر واجب است .
بنده به صراحت عرض می‌کنم بعضی افراد به جهت اینکه در این مورد کار نکرده‌اند، از اموری که بنده می‌دانم و مطالعه کرده‌ام غافل هستند، و نمی‌دانند حادثه کربلا چه تأثیری در تشیع و بقاء این مذهب دارد.
لذا باید مراسم سیدالشهداء علیه السلام در ایام محرم و صفر، به احسن وجه اقامه شود و مسأله کرونا عذری نشود برای تعطیلی مراسم، و مسأله کرونا باید همانطور که مقامات معین کرده‌اند لحاظ و مواظبت شود.
اما اقامه شعائر سید الشهدا علیه السلام واجب است و هرگز نباید تعطیل شود.
در کتاب ناگفته‌هایی از حقائق عاشورا راه‌هایی که مخالفین در مبارزه با سیدالشهداء علیه السلام، حادثه کربلا و مراسم سیدالشهداء داشتند را با ذکر نمونه عرض کردیم.
خدایی نکرده مسأله کرونا یکی از این راه‌های مبارزه با واقعه کربلا و سیدالشهداء علیه السلام نشود و در کنار بهانه کمک به فقراء عذری نشود برای تعطیلی این مراسم.
اقامه عزای سیدالشهداء علیه السلام باید با قوت و قدرت برگزار شود و الّا باعث خوشحالی و سرور بنی امیه خواهد شد؛ همانطور که در زیارت عاشورا لعن می‌کنیم کسانی را که از واقعه عاشورا خوشحال شدند .
خدایی نکرده تعطیلی این مراسم مایه سرور بنی امیه و وهابیت نشود ...
توصیه بنده این است که افرادی که قبلا مراسم داشته‌اند، مجالسشان را اقامه کنند و افرادی که مراسم نداشته‌اند، در مجالس شرکت کنند و این یک وظیفه است .
البته با حفظ مقرراتی که عجالتا گفتند که باید رعایت شود.

2020/08/19 17:55:27
بیانات آیت الله میلانی مد ظله به‌مناسبت محرم الحرام ۱۴۴۲


Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com