جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)اخبار آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)اخبار دفتر معظم له آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) فرازی از بیانات آیت الله میلانی در آستانۀ محرم الحرام 1441

فرازی از بیانات آیت الله میلانی در آستانۀ محرم الحرام 1441

بسم الله الرحمن الرحیم
اقامۀ مراسم بسیار بسیار لازم هست، مجالس برگزار شود و این مجالس ضمن اینکه تعظیم شعائر هست، به قول یکی از بزرگان نجف که گفته بود «مجالسنا مدارسنا»، در مجالس مطلب گفته می‌شود، این مراسم بایستی برگزار شود، اعم از مراسم سرور و یا مراسم عزا، که ایام عاشورا را در پیش داریم، که به احسن وجه باید مراسم سیدالشهداء برگزار شود، هرگز نباید مسامحه شود در مراسم سیدالشهداء سلام الله علیه.
به بنده گفتند که توصیه‌ای کنید، گفتم: «مردم را بگریانید در دهۀ عاشورا، اشک بریزند مردم بر سیدالشهداء». با واقعۀ کربلا هم جنگیدند و مبارزه کردند و تا به امروز، حالا خواهید دید، در فضاهای مجازی و غیر مجازی خواهید دید و خواهید شنید، که شروع خواهد شد، نسبت به عاشورا، گریه یعنی چه و برای چه و نتیجه چیست؟! همۀ اینها نقشه‌های دشمنان است که متأسفانه بعضی از فرزندان اهل‌بیت در کشور اهل‌بیت همچنانی که فرمودند همان حرف‌ها را تکرار می‌کنند، مراسم، اعم از مراسم سرور و عزا بایستی به احسن وجه برگزار شود و مطلب دوم این است که کار علمی تحقیقی شود که مخصوصاً این مؤسسه (بنیاد فرهنگی امامت) برای این جهت تأسیس شده است.

2019/08/31 17:23:12
اهمیت عزاداری و گریه بر امام حسین علیه السلام آیت الله میلانی


Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com