جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) جواهر الکلام فی معرفة الإمامة والإمام ـ جلد سوّم

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
آیه تطهیر
بررسى اسناد روايات طبرى
پيشتر بيان شد كه يكى از اساتيد دانشگاهى در كشورهاى حاشيه خليج فارس، رساله اى در ردّ استدلال نگارنده به آيه تطهير منتشر كرده بود. وى بخشى از احاديث طبرى را مبناى كار خود قرار داده و چنين وانمود كرده است كه به غير از آن ها هيچ حديث ديگرى، نه در كتب طبرى و نه در ساير منابع معتبر نزد اهل سنت وجود ندارد. وى بر همين اساس، به مناقشه در استدلال هاى ما پرداخته بود. از اين رو تمام روايت هايى را كه در تفسير طبرى نقل شده بود مطرح كرديم تا ميزان امانت دارى و راست گويى استاد معاصر روشن گردد و معلوم شود كه وى به برخى از احاديث طبرى هيچ اشاره اى نكرده است!
در اين قسمت به تصحيح سند روايت هاى طبرى مى پردازيم تا قوّت اشكالات استاد مذكور نيز هويدا شود. يكى از روايت هاى طبرى كه در رساله وى به آن اشاره نشده است، حديثى است كه طبرى از «محمّد بن مثنى» نقل مى كند. پس از بررسى خواهيم ديد كه اين حديث قطعا يكى از حديث هاى صحيحى است كه در ذيل آيه تطهير نقل شده است.

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com