آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)
جستجو
صفحه اصلی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتب و تألیفات آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله)کتاب‌های فارسی آیت الله سید علی حسینی میلانی (مد ظله) ناگفته هایی از حقایق عاشورا

اندازه فونت فهرست پرینت صفحه
دیگر عناوین فصل:
حادثه عاشورا در گذر تاریخ
5 . امام حسين و دعوت شيعيان عراق
از ديگر شبهاتى كه اهل تسنّن درباره حادثه عاشورا مطرح مى كنند اين است كه مى گويند: شيعيان، حسين بن على عليهما السلام را به عراق دعوت كردند و به عهد و دعوت خود بىوفا شدند و خودشان، حسين را به قتل رساندند! و يزيد تنها به عبيداللّه بن زياد نامه نوشت و دستور داد كه از ورود حسين بن على عليهما السلام به عراق و كوفه و تأسيس حكومت در آن جا جلوگيرى كند. پس يزيد نقشى در شهادت حسين بن على عليهما السلام نداشته و اين خود شيعيان بودند كه او را به شهادت رساندند!
آنان براى اثبات اين سخن كتابى را با عنوان من هم قتلة الحسين؟ (چه كسانى حسين را به قتل رساندند؟) تأليف كرده و شيعيان را خطاب مى كنند و مى گويند: شما شيعيان كه خود حسين را كشتيد، چرا براى او عزادارى مى كنيد؟!
ما در پاسخ آنان مى گوييم كه شيعيان كوفه در شهادت حضرت سيّدالشهداء عليه السلام نقشى نداشته اند. بنا بر تحقيق و پژوهش ها، فرماندهان لشكر عمر سعد در كربلا، يا از بنو اميّه بوده اند و يا از خوارج و يا گروهى كه از شام آمده بوده اند. شواهدى وجود دارد كه افرادى هشت روزه مسير دمشق تا كوفه را طى نموده اند تا خود را به كربلا برسانند.
اين مطالب در چند بخش خواهد آمد و با تحقيق و پژوهش مباحثى هم چون:
ـ نقش معاويه در شهادت سيدالشهداء عليه السلام;
ـ نقش يزيد بن معاويه در حادثه عاشورا;
ـ نقش اهل كوفه در شهادت امام حسين عليه السلام ثابت خواهد شد.
در اين بخش، نويسندگان نامه به امام حسين عليه السلام و فرماندهان سپاه عمر سعد در كربلا، معرفى مى شوند. البتّه در ضمن اين مباحث، به پاسخ شبهه هايى خواهيم پرداخت كه امروزه برخى دانسته يا نادانسته به آن دامن مى زنند.

Flag Counter
visitors by country counter
flag counter
دهکده وب - قرية الويب - w3village.com